SPORT / Hokej

Popis:
30.11.2017

Třinec veze tři body z ledu mistra

BRNO / TŘINEC

Třinečtí hokejisté druhou polovinu základní části odstartovali na ledě aktuálních extraligových šampionů z Brna. Sice většinu utkání dotahovali ztrátu, ovšem díky poctivému a disciplinovanému výkonu nakonec vezou zpod hradu Špilberk výhru poměrem 3:2.

Ani do střetnutí v Brně nenastoupili Oceláři v kompletní sestavě. Zdravotní potíže nepustily do hry Vladimíra Draveckého, Erika Hrňu, Vladimíra Rotha, Jakuba Petružálka, Jiřího Polanského a Vladimíra Svačinu. První možnost měl na své hokejce Zbyněk Irgl, psala se druhá minuta. Zkušený forward si před Čiliakem potáhl kotouč na bekhend, ale netrefil optimálně.

Jihomoravané si větší příležitost vytvořili na konci šesté minuty, kdy se před Hamerlíkem objevilo duo Hruška - Zaťovič. Ani jeden z nich však nedokázal přehodit beton třineckého brankáře. Na druhé straně se mohl prosadit Daniel Rákos, který si nabruslil mezi kruhy, ale jeho střelecký pokus postrádal větší preciznost. Mírná územní převaha byla v těchto momentech na straně Slezanů, jenže domácí obrana pracovala spolehlivě.

Těsně před závěrem první části se před Petera Hamerlíka dostal Martin Erat, zvolil kličku do bekhendu ale hostující gólman jeho pokus vyrazil. Kotouč se odrazil přímo před Zaťoviče, který ovšem neposedný kus černé gumy do poloodkryté klece neumístil.

Prostřední dvacetiminutovka byla se v úvodu nesla ve vyrovnaném duchu. Náznaky šancí se objevovaly, ale v několika případech se ve finální fázi vyskytla nepřesnost, která neumožnila skórovat. Hodně prostoru dostal brněnský Svoboda, který ovšem v blízkosti hostující branky neuspěl. DRFG aréna se tak gólu dočkala teprve těsně po polovině základní hrací doby. Domácí mladík Luboš Horký sice napoprvé svou dorážkou neuspěl, ale druhý pokus už skončil mezi betony slovenského brankáře.

Vedení Komety nemělo dlouhého trvání, minutu a půl poté už bylo srovnáno. V signalizované výhodě se po pasu navrátilce do sestavy Lukáše Krajíčka prosadil Martin Růžička. Třinecký kanonýr nekompromisním golfákem z levého kruhu našel volné místo u bližší tyče Marka Čiliaka.

Brno si však brzy své vedení vzalo znovu zpět. V početní výhodě Třince ujel rychlonohý Martin Erat, zpětnou nahrávkou oslovil mezi kruhy Martina Zaťoviče, jehož prudká střela skončila v síti.

Od úvodu třetího dějství bylo patrné, že Oceláři se s nepříznivým stavem nehodlají smířit a šli tvrdě za svým cílem. Vyrovnání přišlo v čase 46:50, kdy od modré čáry tvrdě vypálil David Cienciala. Jeho ránu mezi kruhy velmi šikovně a pohotově tečoval za Čiliakova záda Aron Chmielewski - 2:2. Hodně zajímavé momenty se odehrály deset minut před koncem základní hrací doby. Nejprve domácí Mallet trefil v úniku tyč, minutu poté se před domácí brankou neprosadil Daniel Rákos, který z bekhendové strany zasáhl brankářův beton.

Když už to vypadalo na prodloužení, Oceláři dokázali slušně zaplněnou DRFG arénu dokonale zmrazit. Dopředu vystartoval Rákos, na levém křídle přenechal kotouč Marcinkovi, ten periferně viděl před brankovištěm Martina Růžičku. Nejproduktivnější hráč Ocelářů jen nastavil hůl a 45 sekund před závěrečnou sirénou si kotouč pod lapačkou našel cestu do sítě - 2:3! Brno si ještě v závěru vynutilo tlak, ale srdnatě bojující hosté těsný náskok uhájili a pod Javorový vezou mimořádně cenné tři body.

OHLASY TRENÉRŮ

Petr Haken (HC Kometa Brno:): "Pro nás je to kruté v poslední minutě dostat takový gól. Byli jsme v přečíslení a dostali jsme z toho branku. Myslím si, že nejdůležitější bylo, že jsme neproměnili hodně příležitostí, které jsme měli. Souhlasím s tím, že první třetina byla v podání Třince výborná, ve druhé části jsme byli zase o kousek lepší my. Ve třetí třetině jsme neproměnili šance a proto jsme prohráli.."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Nás samozřejmě těší konečný výsledek. Jsme spokojeni s tím, jak jsme odehráli první třetinu, kdy jsme měli parádní pohyb. Vytvořili jsme si hodně příležitostí. Škoda, že nám to tam nepadlo. Ve druhé třetině jsme se dostali do problémů, měli jsme hodně vyloučených. Ve třetí třetině jsme stáhli sestavu na tři pětky a ukázali velký charakter. I když si Kometa vypracovala ve třetí třetině spoustu šancí, vyhrát může jen jeden a my jsme proměnili závěrečnou situaci, kdy jsme výborně proměnili protiútok."

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos)
Rozhodčí: Hribik, Pražák – Frodl, Komárek
Vyloučení: 6:7, Marcinko 10 OT
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Diváci: 7151

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Horký – T. Svoboda, Vincour, Haščák – R. Zohorna

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Chmielewski, Mikulík, Christov – Adamský (A), Cienciala, Irgl – Jank, M. Kovařčík, O. Kovařčík

Autor / zdroj: Martin Stebel

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slovanské hradiště v Mikulčicích připravilo na sobotu tvořivé předadventní odpoledne

V sobotu 1. prosince od 14:30 se zimní motto Slovanského hradiště v Mikulčicích „I v zimě můžete do muzea!“ opět stane aktuální. V rámci cyklu ZIMA V

Post

Unikátní výstava přibližuje vznik a vývoj Československa

Unikátní putovní výstavu nazvanou Republika československá 1918–1939 připravil Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR a Středisko společných činnost

Post

Hodonínská zoo upozorní na problematiku pěstování palmy olejné

Hodonínská zoo se v týdnu od 18. do 24. srpna zaměří na osvětu vztahující se k orangutanům. Zvláště pak tomu, jak nebezpečné je pro ně pěstování palmy

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA