SPORT / Hokej

Popis:
4.12.2017

Duel Hradce s Brnem rozsekl až parádičkou v nájezdech Džerinš

HRADEC KRÁLOVÉ / BRNO

Neuvěřitelně bojovné, napínavé, ale zároveň téměř bez nedovolených zákroků. Takové bylo utkání 28. kola mezi Hradcem a Kometou. To se až nebezpečně podobalo loňskému čtvrtému semifinále a také zakončeno bylo totožným výsledkem. Dramatická bitva dospěla do samostatných nájezdů a stejně jako 3. dubna v Brně, také 3. prosince v Hradci skončila východočeskou výhrou 1:0!

Bruslivou třetinu zahájila v úvodní minutě blesková šance Komety, tečovaná rána z přečíslení čtyř proti dvěma ale zamířila těsně vedle. Aktivita mužstvům rozhodně nescházela, co se však střelby týká, ta na chvilku trochu utichla. Bruslení z pásma do pásma a putování touše z hole na hůl utnula v 7. minutě hradecká tutovka.

Martin Pláněk prokličkoval až k brněnské bráně, kde chytrým bekhendem poslal touš napříč brankovištěm na hůl Martina Látala. Na toho doslova zívala prázdná brána, jenže při snaze zpracovat kotouč ztratil východočeský forvard rovnováhu a v obrovské šanci nakonec ani nevystřelil. Podobnou mincí oponovali na druhé straně hosté.

Alexandre Mallet stál před lehajícím si Rybárem a geniální nahrávkou mezi nohama poslal puk na hokejku Hynka Zohorny. Ten podobně jako před ním Látal koukal na prázdnou klec a na rozdíl od něj se mu i povedlo vystřelit, v neuvěřitelném obratu vleže ale kotouč na poslední chvíli betonem zneškodnil Patrik Rybár. Odolal také následným dorážkám a skóre zůstalo do první přestávky nezměněné.

Bojovný hokej plný osobních soubojů zvládali v prostředním dějství lépe domácí. V první desetiminutovce vystřelili na bránu hned jedenáctkrát, na kontě Brna svítila nula. A nebyly to jen tak ledajaké hradecké střely, minimálně tři z nich více než zaváněly gólem.

Oskars Cibulskis našel v mezikruží hůl Andrise Džerinše, jenž nebezpečně tečoval puk směrem mezi tři tyče. O nic míň nebezpečná byla také dorážka Michala Dragouna, také proti ní si však Marek Čiliak připsal parádní zákrok. Do třetice pálil na brněnskou svatyni Petr Zámorský, jehož ránu nechtěně mezi ruku a tělo svého gólmana tečoval Michal Gulaši. Také tento moment ale Kometa ustála.

A z přesilovky navíc mohla skórovat, to by ale nesměl v bráně Lvů stát neoblomný Rybár. Jenomže stejně neoblomně působil na opačném konci kluziště rovněž Čiliak, který v závěru třetiny pochytal další východočeskou sérii. Dragoun zleva neuspěl, stejně tak z dorážky Köhler. Tečemi se neprosadili ani Kukumberg s Bergerem a druhá perioda tak opět branku nepřinesla.

Třetí třetina? To byla doslova smršť tutovek a gólových šancí. Oba slovenští gólmani měli plné lapačky, vyrážečky a betony práce, v ČPP Aréně se doslova vařil led. Šance střídala šanci a o každého, kdo se na zápas díval, se musel pokoušet infarkt. Čermák trefil ze slibné šance vyrážečku, Vincour minul z mezikruží a na druhé straně se neujala parádní klička Bergera.

Zohorna nedokázal vystřelit před úplně prázdnou bránou a o pár minut později byla Kometa ke gólu ještě blíž. V obrovském závaru totiž Lukáš Nahodil v pádu posílal bekhendem kotouč do brány, trefil ale vnitřní tyč! Další tutovku poté spálil také Lukáš Cingel, který úplně sám před brankářem nevystřelil ideálně.

Čas neúprosně kvapil k šedesáté minutě a bylo nad slunce jasnější, že ten, kdo by překonal soupeřova brankáře, bude mít velmi blízko třem bodům. Jenže brankáři zkrátka na svůj obchod pověsili cedulku zavřeno. A nesundali ji ani v závěrečných minutách poslední dvacetiminutovky, v níž Moravané nastřelili z přesilovky dokonce tyčku.

Parádní podívaná pokračovala v prodloužení. Brněnští nevyužili závěrečné vteřinky své početní výhody a poté dostali šanci jak na zlatém podnose Východočeši. Martin Nečas totiž vyfasoval 2+2 minuty a Lvi měli o jednoho muže v poli navíc, ani to jim ale gólový úspěch nepřineslo. A to i přesto, že bez střelby přesilovku nenechali. Když pak přišly na řadu samostatné nájezdy, dalo by se směle říci, že v hale nikdo nervozitou nedýchal.

Hned první brněnský nájezd proměnil Alexandre Mallet a Brno zůstalo v minivedení až do 4. série. V ní se totiž rozjel na bránu Rudolf Červený, předvedl mazáckou míchačku s pukem a zavěsil do vinglu. A po něm přišel na řadu Andris Džerinš. Lotyšský útočník předvedl luxusní parádičku, když se ke gólmanovi natočil prakticky zády a bekhendem poslal nekompromisně puk mezi betony. Hradec tak zvítězil 1:0 po nájezdech a Patrik Rybár si v součtu s reprezentačním startem připsal již šesté čisté konto sezóny.

OHLASY TRENÉRŮ

Tomáš Martinec (Mountfield HK): "Byl to hodně kvalitní zápas s velmi silným soupeřem. Přestože nepadaly branky, byl dramatický až do konce, do nájezdů. V první třetině Kometa prokazovala svou sílu a velkou kvalitu v ofenzivě, tam jsme měli velké štěstí, že jsme nedostali gól. Podržel nás Patrik Rybár. Ve druhé jsme byli lepší, vypracovali jsme si šance. Ve třetí jsme zase měli štěstí v závěru, Kometa trefila v přesilovce i tyč. Naopak v prodloužení jsme mohli rozhodnout z přesilovky my. Nakonec byla remíza asi spravedlivá. Nájezdy jsme konečně sehráli parádně, takže jsme šťastní za dva body a klukům děkujeme za výkon."

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): "Přestože diváci neviděli v 65 minutách branku, tak myslím, že to byl vynikající zápas. V první třetině jsme byli lepším mužstvem, naopak ve druhé nás Hradec zatlačil a diktoval tempo hry. Ve třetí třetině to bylo kdo s koho, šance na obou stranách. Dali jsme tyčku, jednou se nám otevřela prázdná brána, ale gól jsme nedali. Mužstvo ale předvedlo velice dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři a nad vším čněli oba gólmani, kteří dostali zápas do bezbrankového stavu. Soupeř byl ve dvou proměněných nájezdech šťastnější a máme bod. Co se ale týče zápasu, hráči splnili všechny pokyny a hráli s obrovským nasazením."

Mountfield HK - HC Kometa Brno 1:0 po s.n. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branka: rozh. náj. Džerinš
Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Klouček
Vyloučení: 2:3
Diváci: 5011

Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Berger – Látal, Džerinš, Kukumberg – Cingel, Koukal, Červený – R. Pavlík, Tuominen, Miškář

HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, Vágner – Erat, Nečas, Zaťovič – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Vincour, Čermák, Horký – Haščák, Dočekal, Svoboda

Autor / zdroj: Klára Petrásková / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slovanské hradiště v Mikulčicích připravilo na sobotu tvořivé předadventní odpoledne

V sobotu 1. prosince od 14:30 se zimní motto Slovanského hradiště v Mikulčicích „I v zimě můžete do muzea!“ opět stane aktuální. V rámci cyklu ZIMA V

Post

Unikátní výstava přibližuje vznik a vývoj Československa

Unikátní putovní výstavu nazvanou Republika československá 1918–1939 připravil Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR a Středisko společných činnost

Post

Hodonínská zoo upozorní na problematiku pěstování palmy olejné

Hodonínská zoo se v týdnu od 18. do 24. srpna zaměří na osvětu vztahující se k orangutanům. Zvláště pak tomu, jak nebezpečné je pro ně pěstování palmy

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA