KULTURA / Besedy a přednášky

Popis: Turecko - dechberoucím Kurdistánem.
Turecko - dechberoucím Kurdistánem.
Autor / zdroj: archiv Michala Štěpánka
Datum konání: středa 19. 2. 2020; 17.00

Poslechněte si přednášku o velehorách, městech, dobrém tureckém čaji, nezapomenutelné atmosféře Blízkého východu

RATÍŠKOVICE

Turecko - dechberoucím Kurdistánem. Tak se jmenuje cestovatelská přednáška Michala Štěpánka, která je na programu ve středu 19. února od 17 hodin v knihovně v Ratíškovicích.

Michal Štěpánek o své cestě:
Zatímco západ Turecka v čele s Istanbulem praská ve švech, východ země navštíví jen hrstka těch, co mají dobrodružnější povahu. Přesto a možná právě proto je pro mne oblast Tureckého Kurdistánu nefalšovaným klenotem. Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř jedinými Evropany. Tato oblast mě doslova uhranula nejen díky přírodním krásám, ale také výbornému jídlu a především fantastickým lidem. Přijďte si poslechnout o zážitcích s nimi, velehorách, městech, dobrém tureckém čaji, nezapomenutelné atmosféře Blízkého východu a mnoha dalších věcech.

Více informací o Michalu Štěpánkovi a jeho cestách najdete na jeho webu

Cestovatelská přednáška Michala Štěpánka je na programu ve středu 19. února od 17 hodin v knihovně v Ratíškovicích. Vstupné je zdarma.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Do první tříd se letos zapsalo více dětí

Zápis budoucích žáků prvních tříd základních škol byl letos kvůli mimořádným opatřením poněkud jiný než v minulosti. Uskutečnil se od 1. do 24. dubna

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM