KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

V přírodní rezervaci Skařiny se návštěvníci mohou kochat meandry řeky Moravy a dalšími krásami fauny a flóry
 
Autor / zdroj foto: Masarykovo muzeum v Hodoníně

Masarykovo muzeum v Hodoníně – Slovanské hradiště v Mikulčicích / Mikulčice

Významná středověká památka Staré a Velké Moravy (8. - 10. st.). Sídlo velkomoravských králů a pravděpodobné místo působení sv. Cyrila a Metoděje. Archeologická expozice s velmi cennými nálezy, vyhlídková věž a krásná příroda. To je Slovanské hradiště v Mikulčicích.

V 8. a 9. století velkomoravský hrad s rozsáhlým podhradím na ostrovech v řečišti toku Moravy o celkové rozloze až 50 hektarů. Významné místo počátků české státnosti. Místo možného působení slovanských věrozvěstů sv. Konstantina - Cyrila a sv. Metoděje. Místo nazývané Morava nebo starobylé město Rasticov. Základy knížecího paláce a 12 kamenných kostelů, pohřebiště s celkovým počtem přes 2500 objevených hrobů, pozůstatky mohutného valu, kůlových mostů. Kulturní akce pro děti, mládež i dospělé. Neopakovatelné kouzlo spojení historie, kultury a přírody.

První zájem o mikulčické Valy projevil z upozornění Svatopluka Rutara na podzim roku 1948 slovenský archeolog dr. Štefan Janšák, který na základě sesbíraného materiálu správně určil zdejší lokalitu jako slovanské hradiště na tzv. hrúdách. Prohlídka Slovanského hradiště v Mikulčicích je ideální příležitostí pro poučení, pro doplnění dějepisného učiva na všech typech škol i pro relaxaci uprostřed neporušené přírody.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.